niedziela, 4 grudnia 2011

Chorągiew kozacka X.Janusza Radziwiłła 1648-51 cz2
Droga od sreberek do pomalowanych figurek bywa czasem krótka , niestety tylko    wirtualnie ;-)
Prezentowane figurki pancernych były jednocześnie pierwszymi pomalowanymi przeze mnie  modelami w tej skali. Muszę przyznać, że maluje się je znakomicie. Mniejsza niż 20 mm skala nie przeszkadza przyzwoitemu malowaniu szczegółów, a  paradoksalnie wręcz  ułatwia. Teraz na pewno na dłużej pozostanę przy figurkach 15 mm. Z tej okazji, że to moje pierwsze pomalowane 15 stki pozwoliłem sobie na wrzucenie większej ilości zdjęć. Mam nadzieję że czytelnicy nie będą mieli mi tego za złe.Sztandar jednostki wzorowany na rysunkach A.van Westervelta z bitwą pod Łojowem i przyjęciem delegacji kozackiej pod Kijowem w 1651. Motyw krzyża maltańskiego był wówczas bardzo popularny na chorągwiach  RON więc nie będzie stanowić błędu historycznego jeśli pojawi się taka sama w podjeździe koronnym.
Pozdrawiam  i życzę miłego oglądania . 
15 komentarzy:

 1. Wiesz co Arturze, jesteś zwyczajnie niekoleżeński i chyba cię już nie lubię :p
  Najpierw klujesz sreberkami oblepionymi GS-em, a potem od razu walisz po oczach czymś takim.
  To jest tak pomalowana chorągiew jaką zawsze chciałem zobaczyć! Jest już 23:00, miałem się walnąć na wyro i do podusi studiować podręcznik OiM a teraz przez ciebie wyciągam na warsztat figurki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najmocniej przepraszam, mam nadzieję że da się to jakoś odwrócić ;-)po prostu zauroczyło mnie malowanie tych 15 stek i nie mogłem się powstrzymać żeby nie wrzucić ich jeszcze dziś w wersji kolorowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że Sosna nie widział twoich figurek przed wydaniem podręcznika, z Twoimi figurkami kosztował by 2x tyle i trzeba by jeszcze czekać rok na wydanie ze względu na wymianę grafik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ;-) Dzięki Jarku. Aż tak źle by chyba nie było ;-) Sosna sam naocznie będzie mógł je ocenić na premierze w CK na którą i Ciebie zapraszam. Niestety ani do podręcznika ani na okładki pudełek się nie nadają, ze względu na przeróbki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba twój styl malowania.
  jest taki nie wiem czy to dobre słowo nonszalancki.

  masz super realistyczne efekty, które jakbym chciał uzyskać to bym zmarł ze zgryzoty bo bym musiał napaćkać że warstwa glutów z farby byłaby widoczna.
  A u ciebie jest jak na żywych konikach, żywi mołojcy i w mega powiększeniu...

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie dzięki AWu!Styl może rzeczywiście nonszalancki, a to przez wzrok już nie ten co dawniej ;-) Do realizmu staram się mocno przykładać. Korzenie modelarza redukcyjnego, nie są tu bez znaczenia. Do maści koni zawsze przywiązuję dużą wagę. Wspaniałe zwierzęta i ściśle związane z polską tradycją wojskową, a poza tym serial "Karino" zrobił swoje ;-))

  OdpowiedzUsuń
 7. Poprzednio nie zwróciłem uwagi na pewien szczegół. AWu to nie są mołojcy, to nie jest jazda Kozaków zaporoskich, ale jazda typu kozackiego;-).
  Pozdrawiam A.

  OdpowiedzUsuń
 8. Swietni. Mam tylko pytanie niezwiazane z tematem, czy tylko mi czy to moze celowo tak sie rozjezdzaja fotki? Powstawiane jako tlo bloga? Straszliwie wielkie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Arturze, pięknie ten oddział wyszedł. Nie przejmowałby się zmienianiem podjazdu do koronnego - wystaw po prostu tą chorągiew jako kozacką w podjeździe litewskim i po sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Inkubie tak się dzieje jak korzystasz z Google Chrome. Przy Firefoxie nie ma rozciągania i podwójnych fotek. Duże i rozciągane to zapewne te których nie udało się wrzucić za pierwszym razem czyli śmieci. Nie wiem czemu tak się dzieje. Na Firefoxie załącza się pokaz slajdów i można oglądać bez problemów. Z kolei czasem jak przez tę przeglądarkę oglądam wpisy u Ciebie czy u Michała nie widzę wszystkich fotek. Przy Chrome bez problemu. Ciekawe, że to zjawisko nie występuje u Yoriego ;-).
  Michale wg podręcznika nie bardzo mogę ich wystawić. Mają kolczugi a przecież obowiązuje WYSIWYG. Ktoś może mieć zastrzeżenia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zacni baaaardzo! Nie kusiło Cię dorobić cięciwę do łuku?

  OdpowiedzUsuń
 12. Ano wlasnie, google chrome u mnie niemal wylacznie.... Poczatkowo sadzilem, ze zastosowales celowo taki schemat artystyczny;)

  OdpowiedzUsuń
 13. W Operze też krzaczy z tymi obrazkami

  OdpowiedzUsuń
 14. Beautifully painted figures, with an excellent flag as well. The background of the figures is pretty awesome too! Well done!!!

  OdpowiedzUsuń