piątek, 9 marca 2012

Rajtaria szwedzka przyrządzana na szybko

Zostałem poproszony o pomalowanie kilku figurek krajowej rajtarii szwedzkiej okresu wojny 1655-1660, szybkimi metodami i bez zbędnych ceregieli. Zadanie było trudne a czasu jak dla mnie bardzo mało. Tempo malowania wręcz szalone, a  staranność minimalna ;-) Zastosowałem  tu zaledwie namiastkę cieniowania. Kolory podstawowe-wash- rozjaśnienie -model gotowy. Pomalowałem dotychczas pół kompanii, z tego jedna figurka nie jest zbyt fotogeniczna więc występuje tylko symbolicznie. Zachęcam do wyrażania krytycznych  opinii na temat owego sprintu malarskiego, wszelkie uwagi przyjmę z pokorą. Figurki 15 mm Wargamer.
Pozdrawiam
A.


7 komentarzy:

 1. Daja rade:) Moze dasz rade machnac jeszcze jedno rozjasnienie tu i owdzie, beda sie ciut bardziej na stole wyrozniac. Ale jest spoko:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosto i szybko a fajnie. Bardzo mi się podoba. Mógłbyś napisać jakich farb i washów użyłeś?

  OdpowiedzUsuń
 3. I wyszły świetnie. Ta metoda to chyba jedyny racjonalny sposób na szybkie malowanie dużych ilości modeli. Też ją stosuję, zawłaszcza odkąd kupiłem komplet washy GW.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Inkub -Masz rację można było jeszcze sporo tu zrobić, niestety nie dam już rady. Powędrowały już do właściciela ;-)
  @Toma -
  Figurki rajtarów
  BLOOD RED-GW
  BUBONIC BROWN -GW
  VERMIN BROWN -GW
  BESTIAL BROWN -GW
  SNAKE BITE LEATHER-GW
  BLEACHED BONE -GW
  72063 -Vallejo nie wiem jak się nazywa ten piaskowy kolor, napis już jest nieczytelny
  ADEPTUS BATTLE GREY-GW
  CATACHAN GREEN -GW
  SHADOW GREY -GW
  DWARF FLESH -GW
  72 001 DEAD WHITE -Vallejo
  Washe DEVLAN MUD, BADAB BLACK
  Na rozjaśnienia robiłem mieszanki przy użyciu bieli, jasnej szarości ocieplonej jakimś brudno żółtym ale już nie pomnę jakim.
  Konie to kombinacja farb akrylowych-
  BESTIAL BROWN GW
  SNAKEBITE LEATHER GW
  VERMIN BROWN -GW
  oraz farb olejnych artystycznych 502 ABT i Talens. Do koni przywiązuję zawsze dużo uwagi.Stosowałem je w 72-jkach i tak mi już zostało. Pewne trików nie da się zrobić akrylem.
  Generalnie sama improwizacja i nic stałego. Chaos do potęgi 'n'. Muszę chyba zacząć stosować metodę Inkuba i zapisywać co i jak malowałem ;-).
  @Jarek-faktycznie washe GW to wspaniały wynalazek i rzeczywiście raczej najlepsza metoda na łatwe i szybkie cieniowanie.
  Dziękuję wszystkim za przychylne komentarze ;-)!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za tak szczegółowy opis. Chyba zakupię ten zestaw i spróbuję coś pomalować. Jeszcze raz gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo Ci zgrabnie wyszli Arturze, niedługo będę się do Ciebie udawał po poradę, bo po konwertowaniu czas na rozpoczęcie malowania moich Kurlandczyków, a tu jeszcze i Litwini doszli. Miałem nazbyt długą przerwę i zupełnie się nie czuję w tym malowaniu teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Spoko Michale, zawsze po długich przerwach malarskich i modelarskich ,obejrzeniu kolejnych set figurek w sieci malowanie lepiej wychodzi niż poprzednio ;-)
  W razie czego gdybyś potrzebował czegokolwiek, oczywiście pomogę ;-)

  OdpowiedzUsuń