niedziela, 28 czerwca 2015

Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych 2015 cz. 1

Niemal w ostatniej chwili dowiedziałem się o terminie tegorocznego Świętokrzyskiego  Festiwalu Modeli Redukcyjnych. Nie mogłem sobie odpuścić,  żeby nie zajrzeć tam  i nie obejrzeć wystawianych modeli. Trzeba wyraźnie zaznaczyć,  że z roku na rok poziom imprezy rośnie. Ilość wystawianych modeli, w tym tych na najwyższym poziomie,  jest co raz większa.  W tym roku dopisali również prowadzący sklepy modelarskie,  oferując do sprzedaży  ogromną liczbę modeli i akcesoriów .  Miło było spotkać starych znajomych od wspólnej pasji- serdecznie pozdrawiam ;-) Mam nadzieję, że za rok również się spotkamy na kolejnej edycji tego festiwalu.
Niezmiernie się cieszę, że organizatorzy w ogóle podejmują  trud, aby  tego typu impreza w ogóle doszła do skutku, gdyż przez szereg lat,  podobne spotkania w  nie były  w Kielcach możliwe. 
Zapraszam do obejrzenia garści zdjęć tych cudeniek, które można było fotografować w dość ograniczony sposób, ze względu na słabe oświetlenie i  ustawienie stołów, utrudniające dostęp do części modeli. 

 Hawker Typhoon 1/24 AirfixWięcej zdjęć tego modelu na blogu autora - Artura- pozdrawiam!

Focke Wulf  FW -190 D 9 1/32:

Robiący wrażenie Heinkel 111  1/72 Revell


Bardzo realistyczny model wraku Regiane 2000 1/72 Italeri:

Malutki  Spitfire w  skali 1/144, co wcale nie przeszkodziło w  dużym zdetalizowaniu i starannym wykonaniu modelu:


Dużym zainteresowaniem cieszył się załadowany po brzegi sprzętem wojskowym, statek typu   Liberty 1/350

Bardzo ciekawy model japońskiego niszczyciela w skali 1/700:Cdn.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz