piątek, 14 października 2011

Hetman -konwersja Orion 1/72

 Publikowałem już kiedyś fotografie z powyższą figurką na Forum Strategie. Od tamtej pory hetman przeszedł skomplikowaną renowację po ciężkim wypadku;-)
Przy okazji naprawy a w zasadzie rekonstrukcji żupana i delii poprawiłem popełnione wcześniej błędy.
 Fotki pokazują figurkę po reanimacji.Jest ona konwersją jednego z husarzy Oriona.Dorobiłem figurce fabrycznej nową  głowę w futrzanym kołpaku, hetmańską oznakę władzy-buławę oraz  delię-okrycie wierzchnie podszyte futrem.
12 komentarzy:

 1. Pięknie. A fotki, jak zwykle, bardzo klimatyczne i "filmowe". Swoją drogą mógłyś się pokusić o jakiś mały poradnik rzeźbienia takiej szaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie Ci wyszedł ten hetman Arturze, no i jak zwykle klimatyczna fotka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Panowie ! Żeby on jeszcze wyobrażał jakąś konkretną postać byłoby lepiej. Cieszę się że fotki Wam się podobają. Są jednak dalekie od tego jakie powinny być.
  @Inkub- ta ferezja jest stara jak świat ;-) Główna jej część jest zrobiona z wosku używanego do renowacji zabytkowych mebli ;-) Ten jest zabezpieczony lakierem i super glue;-) Robiłem to w zamierzchłych czasach przed green stufowych.Teraz dorobiłem z greenu rękawy i kołnierz ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Żupan wyszedł pierwsza klasa. A hetman jak żywy! Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie dzięki Yori.A ja wciąż czekam na Twoje nowe 15stki z XVII w , co bym mógł zaczerpnąć inspiracji, podpatrzeć i nauczyć się czegoś nowego ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. A great looking figure, very well painted.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję, to ten drugi z prawej ;-)
  http://www.plasticsoldierreview.com/SetScans/ORI72007a.jpg

  OdpowiedzUsuń
 8. Great work!

  Intresting blog.
  Yarik

  OdpowiedzUsuń