wtorek, 20 stycznia 2015

Bogowie Wojny - Napoleon

    Niezmiernie miło mi poinformować wszystkich czytelników  o zakończeniu  prac przy  zasadach do  podręcznika historycznej gry bitewnej Bogowie Wojny -Napoleon. Sam  również miałem swój skromny udział przy budowie tego systemu. Przyciągnęły mnie do tego moje odwieczne zainteresowania wojnami napoleońskimi, fakt posiadania dużej ilości figurek nadających się do gry niemal ad hoc,  jak również otwarte stanowisko autorów nie stroniących od podejmowania propozycji płynących z zewnątrz.  Dyskusje, testy, poszukiwanie odpowiednich źródeł historycznych, opisujących szczegółowo wiele konkretnych sytuacji taktycznych, trwały kilka lat. Przez ten czas gra przeszła ogromną metamorfozę, co najłatwiej zauważyć, choćby porównując relacje z bitew testowych. Więcej o  aktualnym stanie prac przy BW-N jak zawsze można poczytać na blogu autora

https://bogowiewojny.wordpress.com/2015/01/19/kilka-swiezych-radosnych-informacji-oraz-granie-w-warszawie/
BW-N umożliwia rozgrywanie nawet bardzo dużych bitew, przy zachowaniu w miarę dużej dawki realizmu. Skala figurek również jest bardzo elastyczna i można w nim posługiwać się praktycznie wszystkimi dostępnymi modelami wargamingowymi epoki napoleońskiej  w skalach od 3mm przez 6mm, 10mm, 15mm do 20 mm. Po pewnej modyfikacji podstawek można nawet grać w skali 28 mm.
Wkrótce premiera!
Serdecznie zapraszamy na wszystkie nadchodzące spotkania z BW-N. Z  pewnością nie zabraknie okazji  do zapoznania się ze szczegółami systemu.
Pozdrawiam
A.

8 komentarzy:

 1. Nice job on this beauiful picture!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra grą, ale jak Ty robisz takie świetne zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zostaje czekać, nawet zacząłem figurki już malować. Zdjęcie jak zwykle miażdży - niech takich będzie jak najwięcej w podręczniku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję Panowie!!
  Zdjęcie to naprawdę nic trudnego. Figurki Italeri /ESCI, mata GW, domki Wargamer, drzewka Heki, tło na bristolu malowane ręcznie, wata hmm... z apteki? ;-)
  Podstawki i wata maskowane elektronicznie. Kluczowe jest światło, jak zawsze u mnie za żółte;-(
  @Michał może dasz radę zdążyć z figurkami do Poligonu w Krakowie ?
  Na pewno ekipa od BW-N będzie tam wtedy. I ja też się wybieram ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, w takim razie mam nadzieję będzie okazja do bitki z Rosjanami jak dobrze kojarzę?
  Trochę nas tam będzie, więc mam nadzieję, że uda się zrobić jakąś dużą bitwę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zatem zapowiada się niezła walka :)

  OdpowiedzUsuń