piątek, 15 listopada 2013

Muszkieterowie piechoty cudzoziemskiej


 Ponad dwa lata temu rozpocząłem tworzenie regimentu piechoty cudzoziemskiej dla wybranej przeze mnie dywizji X.Janusza Radziwiłła opartej jak na razie na zasadach podręcznikowych OIM . Może kiedyś, za kilka lat pojawi się historyczna lista tej armii, dowodzonej przez niezbyt popularnego w Polsce hetmana.Nie koniecznie słusznie odsądzanego od czci i wiary. 
Wykorzystując bardzo krótkie okresy wolnego od wielu zajęć i epok czasu, stopniowo,  choć bardzo powoli, poprawiam efekt wizualny jednostki. Na razie będą tylko muszkieterowie. Pikinierzy dołączą za jakiś bliżej nie określony czas. 
Każda figurka muszkietera jest konwertowana. Tu kapelusz ,tam nowa twarz, krawat, wydłużenie płaszcza, pałasz etc.  Jeden z żołnierzy jest nałogowym palaczem ;-)
W tym wpisie gotowe pierwsze dwie podstawki. Figurki stanowią mieszankę różnych  15 mm muszkieterów 'nowego typu'  Wargamera . 
Całość malowana kolorami stonowanymi jak na piechotę cudzoziemską przystało bez odcieni jaskrawych, których bardzo nie lubię.


Pozdrawiam
Artur


5 komentarzy:

 1. Śliczni. Wyglądają jak 28-mki. Widać włożony w nie ogrom pracy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajni. Nawet czerwień na każdych portkach ma inny odcień. Jeśłi masz fotki WIP przed podkładem to śmiało wrzucaj ;]

  Adrian.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Inkub - dziękuję bardzo, ale to naprawdę robota w typie tej 'od niechcenia' ;-)
  @Adrian- też dziękuję, a jeśli chodzi o konwersje to nie przykładałem się do nich zbytnio bo to figurki tylko dla mnie i jak już nadmieniłem- leciwe , wg starych standardów ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Próbuję zidentyfikować palacza, czy ten jeden ma w kapeluszu fajkę ?
  Słabo widać, ale nie mam innego pomysłu :)

  Super są.. Jeszcze ze 40 tak wymęcz i będzie piękna dywizja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak to ten. Palenie fajek już wówczas się rozpowszechniało, ale nie wiem czy akurat chodziło o tytoń ;-)
  40 czego? Mam 12 podstawek samych muszkieterów . 40 podstawek piechoty i jazdy to na tę dywizję za mało. Na razie trzymam się historycznego składu. Do podręcznikowej listy nie pasują mi pewne jednostki.Ale zanim skończę malowanie minie kilka lat , także spoko ;-) To i tak nie do grania turniejowego.

  OdpowiedzUsuń